• MEMORIU DE PREZENTARE - Amenajamentul silvic al fondului forestier proprietate publică și privată aparținând comunei Crucea, județul Suceava.

• Anunț intenție adoptare amenajament al fondului forestier proprietate publică și private aparținând comunei Crucea

• Centralizator final concurs pentru ocuparea funcţiei de consilier achiziţii publice, clasa I, grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu în aparatul de specialitate al primarului comunei Crucea

• Rezultatul la interviu pentru susţinerea concursului pentru ocuparea funcţiei publice de consilier achiziţii publice, clasa I, grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu în aparatul de specialitate al primarului comunei Crucea, ce a avut loc în data de 14.05.2021

• Rezultatul soluţionării contestaţiei depuse de către d-ra Ţuţuianu Andra Maria, privind rezultatul obţinut la proba scrisă a concursului organizat în data de 10.05.2021 în vederea ocupării funcţiei publice vacante de consilier achiziţii publice, clasa I, grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu. în cadrul aparatului de specialitate al primarului comunei Crucea, judeţul Suceava

• Proces Verbal - pentru susţinerea concursului pentru ocuparea funcţiei publice de consilier achiziţii publice, clasa I, grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu în aparatul de specialitate al primarului comunei Crucea, ce a avut loc în data de 10.05.2021

• Proces Verbal - privind rezultatul probei de selecţie a dosarelor a candidaţilor înscrişi la concursul de ocupare a funcţiei publice de consilier achiziţii publice, clasa 1, grad profesional debutant, în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu în aparatul de specialitate al primarului comunei Crucea.

• Rezultate proba scrisă - consilier achiziţii publice, clasa I,grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu.

• Anunț concurs - consilier achiziţii publice, clasa I,grad profesional debutant în cadrul compartimentului de resurse umane, asistenţă socială, achiziţii publice, urbanism şi mediu.

• Atribuții fișa postului

• Bibliografie concurs

BINE AŢI VENIT PE PAGINA NOASTRĂ!

Primaria Comunei Crucea, Jud. Suceava

Considerată drept una dintre cele mai frumoase comune dintre munți, Comuna Crucea iese în evidență atât prin peisajele mirifice care o înconjoară cât și prin ospitalitatea și voia bună oferite de locuitorii de aici.

Acest mic ”Colț de Rai” al Bucovinei este asezat în partea de S-V a Județului Suceava, la o distanțã de 147 km de centrul de reședintã a acestuia, municipiul Suceava și la 34 km distanțã de cel mai apropiat oraș din zonã, Vatra Dornei.

Teritoriul comunei Crucea este situat de o parte și de alta a râului Bistrita ocupând tronsonul Osoi-Cotîrgași, tronsonul defileelor sau al Cheilor, alcãtuite din depozite cristalino-mezozoice ale Carpatilor Orientali.

Suprapunerea pe versantul nordic al munților Bistriței cu vârful Pietrosu (l79l m ) și versanții sudici ai Culmei Stânișoara și masivelor Giumalãu (l857 m) și Rarãu (l65l m), oferă un peisaj unic și de o frumusețe rară.

Legãtura teritoriului cu zonele limitrofe sau cele mai îndepãrtate se face prin DN 17 B care urmeazã cursul râului Bistrița, drum asfaltat, pe traseul Vatra Dornei - Piatra Neamt și DJ 175 A, pe traseul Chiril-Rarãu-Cîmpulung Moldovenesc.

Vă așteptăm cu drag să ne vizitați și să vă bucurați de peisaj, relaxare și bucate tradiționale alese!

HOROSCOP